Нарешті прийшов час Roasted Pine - варіанту стратокастера з печеної сосни в рамках нової серії. Я чудово усвідомлюю, що більшість моїх читачів вже знають, що саме я скажу про випуск Am Pro II в цілому. Тому одразу до нагального питання.

Отже, що це в біса таке - та печена сосна?

"Та це ж не електрогітарна деревина", "важка тема", "доволі нестабільна акустично", "відійшли від неї ще на етапі прототипів 50s". Я впевнений, ці питання випливають першими.

Спробуємо з'ясувати. Перше, що одразу розумієш, навіть не чувши, вага. Страт з печеної сосни важить рівно стільки ж саме, як і вільха, або лайтвейт ясен - це коридор 3.2-3.4 кіло. Fender знає, що робить, там були до цього готові. Висушено все як треба.

Далі про акустику. Дзвін, постукавши по деці, є. Це (соррі за порівняння), як вибирати кавун. Якщо б працював такий принцип в електрогітарах, то я б обрав кращий на сосновій полиці. Дзвін гучніший і помітніший, ніж у вільхи, чи ясена. Здається, що гітара з порожнинами всередені (але ж це звісно не так). Я переглянув різні думки в мережі, та ця тема як раз є нестабільною: корпус може бути дуже дзвінким, а може й ні. Це можна пояснити також великим розбросом твердості матеріалу двох окремо взятих заготовок: сосна вважається відносно м'якою деревиною, але ж стикнувшись з твердим екземпляром дзвін має бути іншим.

Підключивши інструмент, помічаєш що характер схожий на такий самий вільховий страт. Ні, звісно, вони не однакові. Так, датчики багато вирішують. Але помітити чітку різницю без обману самого себе можна тільки в акустиці.
Спробуйте самі? Бо ж вся ця тема суб'єктивна доволі)

Ну а що до самої серії, все як і раніше. Я дуже радий, що вона вийшла не тільки як "маркетинговий буст", а стала тією, яка дійсно несе зміни й удосконалення. Приємно здивований новому страту, а також тому, як гітари вилизують, роблячи все більш цукерковими і зручнішими з кожним новим випуском.

Одразу почнемо з змін (а вони є):

- V-Mod II Single-Coil strat прийшли на зміну першому поколінню. Нові датчики забезпечують приголомшливу артикуляцію, ноти помітно цілісно і уривчасто звучать, присутня типова динаміка, характерна вінтажним серіям
- заводським рішенням тепер став пуш-пуш (а це теж важливо і зручно, що саме пуш-пуш) для послідовної та паралельної роботи датчиків в змішаних позиціях
- кольорова палітра налічує аж 10 варіантів. Плюс доступні інструменти з печеної сосни як зараз в нас (окрім всіх інших, що з вільхи)
- удосконалено п'яту грифа, вона тепер обтічна накшталт ультри (еліта, делюкса)
- кісткові пороги нарешті доступні з заводу. Слава боже. Сподіваюся, синтетика піде у минуле для американських серій.

Чи не правда жирний список обнов? Ось і я про те.

Зовнішня обробка нагадує перший випуск про. "Super natural" satin слизький гриф і глосс корпус.

До спеків.

Отже, корпус двошматкова (two-piece) печена сосна (roasted pine). Бажаний натуральний lacquer фініш. Стандартна мензура "25.5.

Гриф однокусковий (one-piece) клен (maple), без накладки. Знов зі звичним Deep "C" профілем. 9.5 "радіус. Лади narrow tall 22. Спеки абсолютно звичні більшості гітаристів, які на ти з сучасними інструментами. Інкрустація точками.

Під чорним тришаровим пікгардом:

Fender® V-Mod II Single-Coil strat n
Fender® V-Mod II Single-Coil strat m
Fender® V-Mod II Single-Coil strat br

Класичне управління з легкою нотою модерну у вигляді push-push, що відповідає за підключення некового та бриджевого датчиків разом. Бажана позиція - факт.

Класичний бридж тремоло Fender® 6-Saddle Pop-In Tremolo Arm and Cold-Rolled Steel Block.

Кілкова механіка Fender® Standard Cast / Sealed Staggered. Сучасна класика.

Гітара в фірмовому кейсі Fender Deluxe Molded Case з оксамитовою оббивкою всередині, з набором ключів від анкера і сідел, сертифікатом автентичності, паперами та чеклістами, усіма дрібницями.

Інструмент 2021 року. Зроблено в США.

А й ще трохи про лого ззаду на голові: це просто пам'ятний знак до річниці. Як і раніше, несе лише інформативний зміст.

Прослуховування на топовом ламповому підсиленні (Mesa, Marshall, ENGL) і покупка у мене в Києві або відправка по Україні.

І знов таки. Купуйте те, від чого кайфуєте. Насолоджуйтесь, і не уникайте можливості реалізовувати свої забаганки.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Fender® American Professional II Stratocaster® '2021 Roasted Pine

  • Виробники Fender
  • Модель: Fender® American Professional II Stratocaster® '2021 Pine
  • Наявність: Є в наявності
  • 2350 USD
  • 2190 USD